Rozhovor se sebou

2. dubna 2017 v 13:58 | AP |  Administrativní
"Co si člověk neudělá sám..." Ale vážně, Paranoidní blog je na začátku své existence a já stále přemýšlím nad tím, o čem vlastně bude. Jsem si jistý, že pokud nezanikne, bude se jeho zaměření a styl příspěvků měnit. Rozhodl jsem se tedy, že se sebou napíšu fiktivní rozhovor, abych si později třeba mohl vzpomenout, co jsem s blogem zamýšlel na začátku.


Proč jsi vůbec s Blogem začal?
Rád se dělím o své názory, nicméně nevím, jestli to mé okolí vidí stejně. Na internetu bude nejlepší místo pro to najít lidi, kteří by o to měli zájem. Nechtěl jsem psát na Facebooku, kde je minimální soukromí (každý vidí, kdo dal like, komentář...) a také ne na YouTube, kde člověk potřebuje k tvorbě spoustu techniky (dobrý mikrofon, kameru...).

Jak jsi zatím na Blog.cz spokojen?
Nadmíru. Především se mi líbí komunita, která je tu velmi přátelská a přející. Také se mi líbí vedení Blog.cz, které úmožňuje nenásilnou propagaci autorů. Zaroveň vidím přínos i v tom, že zde není tolik statistik a doplňků, které by odváděly pozornost a naopak je tu velké zaměření na článek samotný.

Proč zrovna Paranoidní blog?
Rozhodně netrpím paranoiou, nicméně, když mám nějakou špatnou náladu (nerad říkám slovo deprese, když jde pouze o špatnou náladu a ne o psychozu) se hodí mít místo, kde si zanadávat na svět. Předpokládál jsem a stále předpokládám, že když mám skvělý den a trávím čas s kamarády, necítím potřebu se o tom svěřovat, ale když je den blbec, tak je lepší se z toho "vykecat" a pokud možno s tím neotravovat lidi kolem sebe.

Co by tedy na Paranoidním blogu mělo být?
Rozhodně ne jenom nadávky na svět! Chci to tu pestřejší, zatím tu jsou kromě názorů i povídky a snad ještě něco přidám.

Jak se zatím stavíš ke svým povídkám a kam je chceš dovést?
Můj odvěký sen je napsat knížku. Zkoušel jsem to několikrát a řekl bych, že to nebylo zas tak špatné, nicméně nikdy jsem žádnou nedopsal, protože jsem s tím nebyl úplně spokojen. Rozhodl jsem se tedy začít s povídkama, na kterých bych si trénoval své nápady a vyjadřování. Je těžké o povídkách mluvit, když jsem zatím publikoval jenom dvě... Nicméně plánuji pokračovat v jejich dosavadním stylu. Tedy, aby měly nějaký význam, nějakou myšlenku. Zároveň mám v plánu je všechny psát v duchu sci-fi, tak aby se odehrávaly v jednom vesmíru a třeba se v budoucnu prolínaly.

Bude na Paranoidním blogu nějaký řád (rozvrh vydávání článků)?
Spíš ne, rozvrh má výhodu pro čtenáře, protože kdyby vycházely články např. pondělí, středa, pátek, vždy v 15 hodin, tak by mohl čtenář jednoduše přijít na blog v tyto hodiny a nemusel by se vracet jak satelit, což by ho časem přestalo bavit. Oproti tomu by klesla úroveň příspěvků, v tomto režimu totiž můžu napsat článek, když mám o čem psát a ne proto, že je pondělí 15 hodin. Snažím se alespoň využívat možnosti naplánovat publikaci, aby články vycházely v rozumný čas.
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. dubna 2017 v 14:02 | Reagovat

Pěkný rozhovor, přeji ať se daří! :-)

2 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 5. dubna 2017 v 10:06 | Reagovat

Ja blogujem už roky, a rozhodne musím povedať, že s prvým bodom mi blog skutočne pomohol.
A pekný "rozhovor", rozhodne držím palce v ďalšom blogovaní. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama