Prosadit se | Charisma (TT)

17. dubna 2017 v 18:23 | AP
Je to něco, co zcela určitě ne každý má (já tedy určitě ne). Když jsem četl zadátí temata týdne, tedy "Teď mám slovo já!", začal jsem přemýšlet, kdy jsem vlastně naposledy já měl slovo.


Když vedle sebe postavíte 2 náhodné lidi, ihned poznáte, kdo z nich má větší schopnost prosadit si své. Charisma je něco, co člověku zajistí respekt. Když je nějaký brainstorming, lidé intuitivně poslouchají vybrané jedince (ty charismatičtější) více, než ostatní.

Jakožto stydlivý a neprůbojný člověk mám jednoduše problém "mít slovo". Když, jako já, nemáte příliš schopnost prosadit se, můžete se k tomu postavit submisivně (jako já) a prostě žít s tím, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nebo bojovat za své zájmy. Mně osobně se nelíbí, když vidím někoho, kdo viditelně nemá charisma a respekt, vykřikovat své názory ve společnosti.

Já preferuji jiný způsob, jak říct, co si myslím, a to je Blog.cz. Netušil jsem, že mi psaní "deníčku" tolik pomůže dostat ty miliony myšlenek z hlavy. Za ty pouhé dva měsíce, co píšu Paranoidní blog, jsem potkal víc lidí se stejnými názory, zájmy a problémy, než za poslední rok. Blog.cz mi konečně umožnil "mít slovo" :-)
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. dubna 2017 v 19:18 | Reagovat

Také mám velký problém s tím se nějak prosadit :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama