Krvavé stopy (Povídka)

8. dubna 2017 v 18:02 | AP |  Povídky
Loď vesmírných pirátů plula planetárním systémem Li'liza, kde se schovávala před vojsky Galaktické aliance. Bylo to příhodné místo, roje asteroidů a mračna vesmírného prachu zajišťovaly neviditelnost na radarech. A to bylo potřeba, Galaktická aliance tvrdě bojovala proti pirátům, pašerákům a jiným vesmírným zločincům.


Vůdce pirátů zvaný Silha byl tvrdým velitelem. Měl respekt u své posádky a na oplátku za jejich oddanost se s nimi štědře dělil o kořist. Silhovou specialitou bylo přepadávání mezigalaktických obchodních lodí a byl tedy trnem v oku důležitým politikům, kterým se ho ještě nepovedlo chytit.

Kromě vládních vojsk šlo Silhovi po krku více lidí, například těžařští magnáti, kterým Silha přepadával převozy vytěžených surovin. Tito oligarchové nevěřili kvalitě vládních sil a najímali si lovce zločinců. Jedním z nich byl Aram, který skrytě pronásledoval Silhu až do Li'lizy. Aram byl profesionál, nedělalo mu problém se nepozorovaně dostat do Silhovy lodě a proplížit se až na velitelský můstek. Silha si vůbec nevšiml, že za ním stojí člověk s vytaženým laserovým nožem. Škubl sebou až v momentě, kdy ucítil teplo, které nůž vydával.

"Kdo jsi? Kdo tě najal? Dám ti dva krát víc!" spustil Silha, snažil se, aby nezněl zoufale, ale příliš mu to nešlo. "Nepotřebuji víc," pohrdavě odpověděl Aram. "Udělám pro tebe... cokoli!" snažil se Silha spasit svůj život. Aram se zamyslel, začal přemýšlet takticky, "Člověk, který si mě najal vlastní těžařskou společnost na měsíci Keytis. Něco tam zabijí jeho dělníky, když to najdeš a zabiješ, ušetřím tě." Silhovi se to líbilo, "Určitě to budou domorodci," pomyslel si. Za roky svého "zaměstnání" coby pirát zabil Silha nespočet civilistů, takže mu to nedělalo ani morální problém. "Jediná podmínka," řekl na odchodu Aram, "uděláš to sám, bez pomoci někoho jiného." Aram si byl vědom toho, že pro něj bude pohodlnější nechat Silhu zemřít ve spárách vesmírného monstra. Když totiž slavný Silha neuspěje a Aram později onu stvůru zabije, zajisté získá spoustu dalších zakázek.

Za okamžik stál Silha na měsíci Keytis, pustém místě, kde se těžilo palivo do kosmických motorů. Měl s sebou laserovou pistoli a několik náloží. Když se porozhlédl, uviděl několik dělníků, na otázku, co vědí o mrtvých hornících, nechtěli odpovídat. Zkoušel to několikrát, až mu jeden, výrazně opilý, dělník polohlasem řekl: "Žije na opačně straně měsíce, vždycky si tam odtáhne několik obětí, naposledy to monstrum řádilo v sekci B-14". Víc už z něj Silha nezískal, šel se tedy vydat do sekce B-14, kde uviděl spoustu krvavých skvrn. Byl celkem jednoduché sledovat, kam stvůra své oběti odtáhla, krvavé stopy byly na každém rohu. Měsíc Keytis byl celkem malý a kdyby se někomu chtělo ho obletět, tak by onu stvůru rychle našel, nicméně se nikomu nechtělo a tak stál Silha v neprobádaných částech měsíce. Pustá krajina budila dojem, že se příšera nemůže nikde schovat, všude byly jenom pusté kusy kamení a krátery. Silha se tedy mohl orientovat pouze sledováním krvavých stop, kterých přibývalo, takže se musel blížit k cíli.

Za necelé dva dny stál pod velkou skálou, nahoře viděl něco jako hnízdo. V ruce pevně držel nálože, kterýma byl připraven hnízdo zničit i s monstrem spícím v něm. Když se mu povedlo vyšplhat nahoru, zpozoroval, že hnízdo je jen plné krve a žádná zrůda tam nespí. V tom cosi uslyšel, otočil se za tím zvukem a spatřil něco... nádherného. Proti němu letěl obrovský černý drak, vypadal jako ztělesnění síly. Budil strach, ale Silha se nebál, stál proti němu v úžasu.
Silha držel v ruce nálože, které po drakovi mohl hodit a smrtelně ho tak zranit, ale nedokázal to. Dokázal by zabít člověka, ale ne zvíře, které bylo na měsíci dříve, než kterákoli těžařská společnost. Ještě dlouho stál a díval se na létající skvost.

Ten večer stál u hlavní budovy dolů Aram spolu s hlavními představiteli těžařské společnosti. Aram se chlubil, že je zbavil hrozby v podobě Silhy. V tom se na obzoru objevila postava, postava, která se přibližovala. Byl to Silha! "V tom případě je tu jiné plus, zbavil jsem vás monstra, co zabijí vaše dělníky," snažil se Aram zachránit situaci. "Tak co? Silho. Co to bylo za příšeru?" řekl pokrytecky Aram přátelsky. Silha mlčel a šel blíž a blíž k Aramovi a skupině magnátů. Zastavil se, spoza opasku vytáhl nálože, než se kdokoli vzpamatoval, Silha je odjistil a nechal vybouchnout v ruce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama