Aliance s nepřítelem(Povídka)

28. března 2017 v 11:23 | AP |  Povídky
Rozmanité národy rozmanitých druhů žily dlouhou dobu ve válce na planetě Thalurus. Primitivní kmeny chodili do boje pouze s oštěpy, sekerami, luky a šípy, zato ale s velikým odhodláním bojovat do posledního dechu. Bitvy byly krvavé a na bojištích zůstávaly tisíce mrtvých těl.


Vudcem klanu Vidbethů byl charismatický válečník Sam'ha. Respekt si získal svým nekompromisním postojem v boji. Byl známý nepředvídavostí své vojenské taktiky, byla by lež tvrdit, že nikdy neprohrál, ale nestávalo se to často. Vidbethové byli humanoidní tvorové, velmi křehcí pro boj s tváří v tvář. Sam'ha proto preferoval využívání luků, kuší a pastí, do kterých chytali velké a těžké nepřátele.

Odvěkým nepřítelem Vidbethů byli Ullacové, velká, těžkopádná monstra, připomínající strom. Oproti Vidbethům byli Ullacové primitivní a nevynalézaví. Bojovali pouze holýma rukama.

Jednoho dne za úsvitu spatřily hlídky Vidbethů na obzoru Ullačí armádu, jejich pohraniční stráž narychlo sformovala oddíly ve snaze zamezit vstupu monster na jejich území. Zatímco se Ullacové pomalu přibližovali, Vidbethové přivezli katapulty a začali stromy zasypávat sprškou kamení. Další na řadě bylo lučišnictvo, počkali, až budou Ullacové na dostřel a spustili. I přes soustavné ostřelování hořícími šípy se spousta Ullaců dostala do bezprostřední blízkosti jejich protivníků a začali je bez milosti drtit.

Během válečné vřavy se ale stalo cosi prapodivného. Nebe se začalo zbarvovat do šeda, oba válečné tábory to pochopily jako boží znamení, že nadpřirozené bytosti stojí při nich. Vojáci se tedy začali bít ještě úporněji. Po čase se souvislá šedá barva rozdělila na menší šedé kousky, které se přibližovaly. Meteority? Ne, vesmírné lodě! Obě strany náhle přestaly bojovat a v úžasu sledovaly přistávající lodě. Z nich vystoupilo několik malých tvorů oblečených v bílém s jakousi pistolkou. Chvíli sledovali, co se kolem děje a následně začali z pistolek pálit plasmatické paprsky. Jen pár desítek vyspělých tvorů rozprášilo tisíce Ullaců a Vidbethů.

Mezitím v hlavním sídle Vidbethů náčelník Sam'ha předstíral, že má pořád něco napráci. Z dálky uviděl, jak se blíží jeden Ullac, který držel v ruce kus bílého plátna, takže přicházel vyjednávat. Při příchodu na něj Sam'halova ochranka namířila luky připravena kdykoli vystřelit, kdyby se strom rozhodl zaútočit. "Přicházím, abych vyjednával," začal Ullac "naše a vaše vojska se dnes utkala, přišel ale zásah někoho silnějšího, z nebes sestoupila boží vojska a pobila všechny na bojišti. Já jsem jediný přežil. K tomu, abychom tato ďábelská vojska zastavili, musí se naše národy spojit a po boku bojovat proti silnému nepříteli, jinak je našim zemím konec!" Sam'ha se na něj podíval odhodlaným výrazem se slovy: "Věřím ti, že přišlo ďábelské vojsko, které zabilo naše i vaše vojáky. Věřím ti, že je dokážeme porazit pouze spolu. Ale svoji víru nezradím! Do spojenectví nevstoupíme s odvěkým nepřítelem. Nyní tě nechám odejít, ale my, hrdí Vidbethové budeme bojovat za nás, ne za vás!".

Tu noc nabraly události rychlý spád. Rozhovor mezi Sam'hou a Ullacem uslyšelo několik rádců Sam'hi, kteří dospěli k názoru, že by se pro zachování národa mělo uzavřít spojenectví se stromy. Sam'ha byl jeho rádci ještě tu noc ve spánku zabit. Do tábora Ullaců byli vysláni poslové s cílem uzavřít spojenectví a zachránit tak oba národy. Ti se ovšem nikdy nevrátili, místo nich přiletěli ony šedé vesmírné lodě, z nich vystoupily opět ti samí malí tvorové s pistolkami. Proti nim stála obrovská armáda Vidbethů, kteří ovšem neměli ve svém čele vojevůdce Sam'hu a jejich nasazení bylo kvůli tomu poloviční. Pistolky několika drobných tvorečků zničily celou armádu Vidbethů. Poslední úvahy všech vojáků před smrtí byly, zda by boj dopadl stejně se Sam'hou v čele nebo ve spojenectví s Ullacy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama